Alya Danışmanlık ve İnsan Kaynakları Hasta Bakıcı izmir Yaşlı Bakıcı

Ana sayfa > Alya Danışmanlık ve İnsan Kaynakları Hasta Bakıcı izmir Yaşlı BakıcıHakkımızda

Sevgili Anne,Babalar ve Evlatlar, biz 2009 yılında bir yola çıktık. Ülkemizin milletimizin geleceği olan, en değerli varlıklarımız çocuklarımız ve bizleri bugüne kadar büyüten anne, babalarımızın güvenli ellerde bakılması için siz ailelerimizin doğru bakıcı tercihleri yapması adına Alya Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti tarafımdan kurulmuştur.Hizmet kalitesi ve müşteri/çalışan memnuniyetini en ön planda tutan Alya Danışmanlığın amacı; Yaşadığımız tüm mekanlar için, yatılı ve gündüzlü kalifiye personel temin etmek. Firmamız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı lisansına sahip "103" nolu Özel İstihdam Bürosu'dur. Aile ve çalışanların güven noktası olmaktan gurur duyduğumuzu belirtir,bilgilerinize sunarım.

 Saygı ve Sevgilerimle
 Sema Sebile SANSA


Alya Danışmanlık ve İnsan Kaynakları:
Hasta Bakıcı:


Günümüz sosyal ve iş hayatının yoğunluğundan dolayı ne yazık ki anne ve babalarımız ile dilediğimiz sıklıkta görüşemeyebiliyoruz. Belli bir yaştan sonra artan diğer sorumluluklarımızla birlikte daha çok ilgi ve özveri isteyebilirler. Ailenizde özel bakıma ihtiyacı olan yaşlı bireyler varsa ve onların fiziksel ve duygusal ihtiyaçlarının tecrübeli bir yaşlı bakıcı tarafından giderilmesini istiyorsanız size özel hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.Yaşlı Bakıcı:Anne ve babanızın yaşlılık sebebi ile yapmakta zorlandığı ev temizliği, yemek ve ütü gibi ihtiyaçlarını karşılayacak, evinizde veya yazlığınız da onlarla beraber yaşayacak, tercihinize göre yatılı veya gündüzlü çalışabilecek Alanında Uzman, Dürüst, Titiz, Şefkatli ve Güvenilir Yaşlı Bakıcılarımız ile hizmetinizdeyiz.
Kısa dönem refâkatçi temini, uzun süreli hasta bakıcı temini, hastanede hasta bakıcı temini, evde hasta bakıcı temini, gündüzlü hasta bakıcı temini, yatılı hasta bakıcı temini, bayan hasta bakıcı temini,erkek hasta bakıcı temini, hemşire teminiSize Özel Hasta Bakıcı HizmetiHasta bakımı özen ve dikkat gerektirir. Bu işi yapan kişilerin hastalara karşı yaklaşımları sevgi ve saygı çerçevesinde olmalıdır. Özellikle yaşlı olan ve bakıma ihtiyaç duyan insanlar saygı görmeyi her zamankinden daha çok beklerler. Hem çevrelerindeki insanlar hem de onlara bakım hizmeti verecek olan bakıcılar bu anlamda dikkatli olmalıdır.


Hasta Bakımı Nedir?

Hastalık sürecinde insanlar eskisi gibi canlı ve hareketli olmazlar. Yatağa bağımlı hale gelebilir ya da halsizlik nedeniyle tek başlarına hayatlarını sürdürmekte zorlanabilirler. Bu tür durumlarda çaresiz olmadıklarını bilmeleri gerekir. Hasta bakım hizmetleri, bu kişilere yaşamlarında destek olmak için geliştirilmiş bir hizmet türüdür.Birçok farklı sebepten dolayı hasta bakımına ihtiyaç duyulabilir. Bu hastalıklar geçici bir süre için bakım ihtiyacı doğurabilir. Örneğin geçirilen bir ameliyat sonrasında birkaç aylığına hasta bakım hizmetine ihtiyaç duyulabilir. Bazen de bu bakım ihtiyacı kalıcıdır. Özellikle yaşlı kişilerde ve iyileşme ihtimali olmayan kronik hastalarda ömür boyu hasta bakımı yapılması gerekebilir.Hasta Bakıcı Hizmeti İçeriği

Artık herkes günlük koşturma içindedir ve yakınları için bakım verecek vakti bulamayabilir. Özellikle çalışan kişiler yakınları hastalansa bile evinde ona bakamayabilir. Böyle durumlar için İzmir hasta bakıcı şirketleri vardır. Bu şirketler hizmet talep ederek, hasta kişiler için bakım alınabilir. Hasta bakımı için tecrübeli ve bilgili kişilere bu tür şirketler aracılığı ile ulaşılabilir. Böyle bir imkândan faydalanmak insanların işlerini fazlasıyla kolaylaştırır.

Hasta Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bazı hastalar tamamen yatağa bağımlıdır. Yani hiçbir şekilde yataktan kalkamaz ya da hareket edemezler. Bazı hastalar ise belirli bir kısıtlamadan dolayı bakım hizmetine ihtiyaç duyarlar. Örneğin kolundan ameliyat biri yataktan kalkabilir ancak kolunu kullanamadığı için kendi bakımını yapmakta zorlanır. Dolayısıyla hasta bakım hizmetine geçici bir süreliğine de olsa ihtiyaç duyar. Ya da felç nedeniyle tek tarafı tutmayan bir insan, eğer iyileşmeye ihtimali yoksa devamlı olaral hasta bakım hizmetine ihtiyaç duyacaktır.Hasta bakımı hizmeti verilirken özenli olunmalı, hassasiyetle bakım hizmetleri yürütülmelidir. Hastaların incinmemesi için acele edilmemeli, aşırı güç kullanmaktan oturtup kaldırma işlemlerinde kaçınılmalıdır. Hastaların bakımı için gereken özel bir durum varsa, bakıcıya mutlaka bildirilmeli ve bu konuya dikkat etmesi konusunda uyarılmalıdır. Her anlamda özen gerektiren bir hizmet olduğu gayet açıktır.


Hastaların Özel Durumları

Hasta kişilerin genellikle günlük almaları gereken ilaçlar olur. Bu ilaçların bazıları saatlidir. Yani hasta bakıcısının bu anlamda dikkatli olması ve ilaç saatlerini kaçırmaması gerekir. Özellikle birkaç hastalığı bir arada olan kişilerin alması gereken farklı ilaçlar vardır. Bunları karıştırmaması için gerekirse hasta bakıcısına bir not kâğıdına detaylı şekilde yazılıp verilebilir. Hasta bakımında bu tür detaylar kesinlikle atlanmamalıdır.Bazı durumlarda hastaların banyosunun yaptırılması da gerekir. Hastalar tek başına banyosunu yapamayacak durumda olduğunda hasta bakıcının hastanın banyo yaptırması da gerekir. Bazı hastalar hiçbir şekilde yataktan kalkamazlar. Tuvalete dahi gidemezler. O hastalara verilmesi gereken bakım elbette daha özellikli olacaktır. Hasta bakıcı hizmetinin hastanın ihtiyaçları doğrultusunda talep edilmesi gerekir.
Hasta Bakım Hizmeti Süresi

Hasta bakımı için böyle bir hizmet alacağınız zaman yalnızca gündüz saatlerinde bakıcının gelmesini talep edebilirsiniz. Bu durumda bakıcının hasta ile aynı evde kalmasına gerek kalmaz. Geceleri hasta kendini idare edecek düzeydedir ya da yakınları tarafından geceleri gereken bakımları gerçekleştirilir. Ancak hastanın geceleri de bakım hizmetine ihtiyacı varsa, bu durumda yatılı kalacak bir hasta bakıcı ile anlaşmak gerekir. Böylece hasta bakım hizmetini veren kişi gece ve gündüz saatlerinde, kesintisiz olarak hastanın her türlü bakımından sorumlu olur.Hasta bakım hizmeti süresini belirleyen bir diğer faktör ise hastanın ne kadar süre ile bu bakım hizmetine ihtiyaç duyduğudur. Geçici ya da kalıcı bir süreliğine olabilir. Bu anlamda bakıcı ile yapılan anlaşmanın süresi belirlenebilir. Hastanın eğer birkaç aylığına yatağa bağımlı olma durumu varda, sürekli bakıcı hizmeti alınmasına hiç gerek yoktur. İhtiyaç duyulan süre kadar hasta bakım hizmeti alınır ve sorun bu şekilde halledilmiş olur.
Hasta Bakım Hizmetinin Avantajları

Hasta bakım hizmetinin hem hasta için hem de yakınları için önemli avantajları vardır. Özellikle yakınlarının sorumluluklarını azaltması, bu kişiler için büyük bir kolaylık olur. Hastalarının bakımının emin ellerde olduğunu bilmek onların içinin rahatlamasını sağlar. Hasta bakımı uzun bir süreç olduğu için herkes gereken özveriyi gösteremeyebilir. En yakınlarınızın bile bakımını yaparken zorlanabilirsiniz. Aslında bu gayet normal bir durumdur. Yadırganmasına gerek yoktur, herkes hasta bakım hizmetine ihtiyaç duyabilir.Hasta bakım hizmetinin hastalar için de birçok avantajı vardır. Bakıcıların hasta bakımı ile ilgili bilgi ve becerileri yüksektir. Nasıl davranmaları gerektiğini, neye dikkat edeceklerini iyi bilirler. Dikkatli bir şekilde hasta bakımını gerçekleştirirler. Görevleri gereği, hastaların ihtiyaçlarını birinci öncelikleri olarak tutarlar. Bu nedenle herhangi bir kişiden hasta bakımı konusunda destek almaktan da, hasta bakımı şirketlerinden bu hizmetin alınması daha iyi olur. Hasta da bu şekilde daha rahat eder. Çünkü bakımı iyi bir şekilde yapılır.
Hasta Bakım Hizmeti Nasıl Alınır?

Hasta bakım şirketlerinden bu hizmet için talepte bulunabilirsiniz. Hastanızın ne hastalığı olduğu, ne kadar süreyle bakıma ihtiyacı olduğu gibi konular netleştirilmeli ve o şekilde anlaşma sağlanmalıdır. Böylece hasta bakım hizmeti veren kişi de ne yapması gerektiğini ve kendisinden nasıl bir hizmet beklendiğini bilir. Örneğin hasta bakıcısının geceleri de kalmasının istenip istenmemesi son derece önemli bir detaydır.​Her hastanın ihtiyaçları aynı değildir. Dolayısıyla her hasta bakım hizmeti de birbirinin aynısı değildir. Hasta bakıcısının, bakım hizmeti verdiği hastaya özel bir bakım şekli geliştirmesi gerekebilir. Hastalar için gerekli olan özellikli detaylar varsa, bakıcının bunlara da dikkat etmesi önemlidir.Hasta bakımında sonuçta bir insanın sağlığıyla ilgilenildiği unutulmamalıdır. Gereken özen ve dikkat en üst seviyede gösterilmelidir. Hastaların konforu ise birinci öncelik olarak tutulmalıdır. Bu konuda bakım veren kişilerin hassas davranması önemlidir.iskur

Alya İzmir Dan. İnsan Kayn. Değ. Tic. Ltd. Şti. Özel İstihdam Bürosu Olarak 02/04/2018-01/04/2021 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 28.03.2018 tarih ve 1671 sayılı karar uyarınca 1290 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınmayacak ve menfaat temin edilmeyecektir. Şikayetleriniz için aşağıdaki telefon numaralarına başvurabilirsiniz.
Türkiye İş Kurumu İzmir İl Müdürlüğü: (0232) 441 11 03
Türkiye iş Kurumu İzmir Çalışma ve İş Kurumu Konak Hizmet Merkezi : (0 232) 441 10 41